Дистанційне навчання. Фольклорно-етнографічний гурток 2023-2025 р.

11.04.2025

Тема: Читання сценарію за столом.

Починаємо підготовку до звітного концерту. 

Повторюємо вивчені гуморески: "Проста арифметика" - гумореску читає Косякова Олександра; "У внука друг Салат" - читає Набівачова Юлія; "Треба почекати" - читає Славецький Кирило.

Діти, станьте біля дзеркала, читайте гумореску три рази, дивіться на себе у дзеркало, читайте артистично, емоційно, з жестикуляцією. У дзеркалі слідкуйте за своїми діями, виправляйте помилки, якщо їх побачите.

ПРОСТА АРИФМЕТИКА

Викликає вчитель Люду.
—  Крейду,— каже їй,— бери
 Й покажи нам, скільки буде:
Десять поділить на три -
Розділить дівча не може,
Супить брови і мовчить.
Вчитель каже:
—  Так негоже,
Прості дроби треба вчить...
Картоплин візьмім десяток,—
Далі вчитель річ веде,—
Розділім на трьох дівчаток,
То по скільки припаде? —
Люда каже:
—  Зайвий клопіт.
І навіщо розділять?
Я зварю їм ту картоплю,
Потовчу, і хай їдять.

(Андрій Динник)


У внука друг - салат! Гумореска 

Прийшов внук наш із садка.Перший день. Не жарти! Ну і як там? Кашку їв? Чи водити варто? Чи ти з кимсь там подружився? Можеш їх назвати? З Петриком, Мишком, Тарасом і ... забув... салатом! Я на діда подивилась: мати Василева! Внук салата має в друзях! Оце то проблема! Зразу я на телефона, аж трясуться руки - Альо! Лікарка?! Альона?! Рятуйте нам внука! Прошу пані, люди кажуть ви психолог файний! З внуком нашим щось не так! Прийом буде тайний? Він салата кличе другом...То все стрес і нерви! Не давай в садок, казала. А вони заперли! Прийдем. В п'ятницю по шостій. Може не зашкодить Я слаба, ламає кості... Ще в садок походить? Вчора внука я привела у садочок зрання. Виховательку спитала щось про виховання... Якось речення старалась завуалювати. Делікатно про проблему хтіла розказати. Вихователька здивовано лип мені у очі: - Та ви що?! Ваш дуже файний і кмітливий хлопчик! Подружився зі всіма. Та не зміг згадати Ім'я Цезаря Петренка, то назвав салатом! -    автор: Валентина Дацко 


"Треба почекати"

Виряджає дід онука на схід воювати,

обіцяє на карточку гроші висилати,

каже:" Гарно опануй військову науку,

за двухсотого кацапа відсилаю штуку."

Тища гривень для солдата стимул прихороший,

пройшов місяць, дід вже внуку наготовив грошей.

а він мовчить, укриває успіхи військові,

дідусю терпець урвався, дзвонить він внучкові:

- Нікудишній ти вояка, щось воюєш слабо, 

за двухсотого прислати хочуть дід і баба.

Тисячу українських гривень, пенсія ж маленька. 

А онук відповідає: "Не сварись, рідненький,

до двухсотого, дідусю, треба почекати.

На моїм рахунку тільки вісімдесят п*ятий!"

09.01.2024

Тема: Новорічні віншування.

 В перший день Нового року проводиться обряд  - засівання.

Посівальниками мають бути хлопчики чи парубки, оскільки існує повір’я, що першим на Новий рік мав зайти в хату чоловік, щоб все було добре і в родині, і в господаря. Посівали зерном, в основному — житом, пшеницею. Першому засівальнику (бажано хрещенику), як правило, приділялася особлива увага, тому зранку хлопці намагалися встати якомога раніше, щоб бути першими. За свої посівалки посівальники зазвичай отримували гроші.

Сиплю на вас жито, щоб довго вам жити,
Ще й пшеницю яру, щоб горя не знали.
Сиплю на вас просо, щоб мирно жилося,
Сиплю ще й овес, щоб вами гордився рід увесь!

А які ви знаєте засівалки, розкажіть мені.


08.01.2024

Тема: Традиції на Святий вечір.

 24 грудня, українці вперше святкували Святвечір за новоюліанським календарем. День, що передує Різдву Христовому, має багато традицій і низку заборон.

Головна традиція на Святвечір – збиратися з родиною за одним столом, коли в небі засяє перша зірка.

Але важливо, що 24 грудня ще триває строгий Різдвяний піст, тож забороняється їсти м'ясні страви. Вечеря має бути пісною, а головною обрядовою стравою здавна є кутя. На стіл заведено викладати солому або сіно, а зверху стелити скатертину. Під неї по кутках столу також розкладають зубчики часнику, щоб уберегти дім від злих сил та хвороб.

Уся родина на вечерю збирається за святковим столом, на якому мають стояти 12 страв. Зазвичай на стіл ставлять одну зайву порожню тарілку – на випадок, якщо в дім завітає несподіваний гість. Деякі повір'я кажуть, що її ставлять для члена родини, який не дожив до Святвечора.

Господар має обов'язково прочитати молитву перед початком трапези, запалити різдвяну свічку і першим/ою скуштувати кутю. Вважається, що за вечір треба спробувати всі 12 страв.

Також на Святвечір господар вносить у хату дідуха і ставить його під образами. Цей житній, пшеничний або вівсяний сніп символізує добробут, гарний врожай та достаток.

Суворо заборонено лаятися, лихословити, говорити погано про інших. Святвечір має проходити у дружній атмосфері. Також на свято заборонялося відмовляти у милостині.

Святвечір ще називають тихим, тому гучні веселощі варто відкласти. Але вже після трапези можна починати колядувати, щоб прославляти народження Христа.

Пром розгадати ребуси зимових свят і напишіть мені відповіді у вайбер.













28.11.2023

Тема: Монтувальна репетиція. 

Проводимо репетицію щедрівок і колядок.

Щедрівка - Нічка та ясная - https://www.youtube.com/watch?v=MRkEaZiZywk

Відкрийте відео караоке пісні та проспівайте декілька разів.

27.11.2023

Тема: Оформлення сцени.

Одяг сцени – це найважливіша деталь в оформленні інтер’єру будь-якого залу для глядачів, що виконує як декоративну (створює святковий настрій, привертає увагу глядачів), так і технічну (ховає від очей глядачів різні робочі механізми, прикриває бічні простору сцени) функцію.

Стандартний комплект одягу сцени включає до складу такі елементи:

  • Арлекін;
  • Антрактно-розсувний, поплановий і передекранної завіси;
  • Куліси;
  • Падуги;
  • Фоновий завіс (задник).



Немає коментарів:

Дописати коментар