09.01.2024
Драматичний гурток 4 р.н.
Тема: Творчі пошуки Європейського театру 20 ст.
Пропоную до вашого перегляду відео:
https://www.youtube.com/watch?v=_KFeuz9p2tw
Пропоную розгадати кросворд "Театральне мистецтво" - перейдіть за посиланням:
https://learningapps.org/display?v=p4xe677z524
08.01.2024
Драматичний гурток 4 р.н.
Тема: Театральні фестивалі.
Фестиваль це- (Festivus – святковий) – масове святкування, показ (огляд) досягнень музичного, циркового, естрадного, театрального, кіномистецтва.
До числа найбільш популярних і авторитетних міжнародних фестивалів можна віднести Единбурзький, Авиньонский і Зальцбурзький, кінематографічні фестивалі класу "А", "Празьку осінь", Дрезденський фестиваль.
Серед відомих щорічних національних фестивалів можна назвати фестивалі в Цвікау (Австрія, липень), Ніцці (Франція, серпень), Палермо (Італія, липень), Лугано (Швейцарія, жовтень).
Існує велика кількість багатожанрових театральних фестивалів. Так, Міжнародна асоціація дитячих театрів щорічно проводить фестиваль драматичного мистецтва в різних країнах. Аналогічний фестиваль один раз в чотири роки проводить і Міжнародна асоціація театрів маріонеток.
Тематична спрямованість фестивалів дозволяє наповнити кожен з них виставковими заходами, семінарами, конференціями, майстер-класами, творчими лабораторіями, що сприяє вирішенню цілого ряду завдань: зміцнення і розширення культурних зв'язків між народами, країнами, регіонами, містами; проведення продуманої національної культурної політики, бо фестивальні програми, що представляють ту чи іншу країну, сприяють формуванню багатогранного позитивного образу її культури. При чітко продуманій організації фестивалі сам захід може залучити велику кількість гостей і оживити туристичний ринок.
Нині в Україні діє понад 130 державних, комунальних театрів, театрів інших форм власності. За жанровим спрямуванням — це театри опери та балету, драматичні театри, музично-драматичні, ТЮГи, театри ляльок, камерні театри, театри пантоміми та експериментальні театри-студії. Репертуар національних та академічних театрів складається з 20-25 вистав, а кількість прем’єр на рік становить у середньому 3-5 на кожний театр.
Ефективним засобом стимулювання розвитку національного театрального мистецтва є організація фестивалів театрального мистецтва. Нині за підтримки держави проводяться Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Різдвяна містерія» (м. Луцьк); Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні» (м. Дніпродзержинськ); Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» (м. Херсон); Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька» (м. Ужгород); Всеукраїнський фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют»; XІ Всеукраїнський конкурс професійних читців ім. Лесі Українки; Фестиваль моновистав жінок-актрис «Марія» (у Києві); Міжрегіональний мистецький фестиваль «Ярмарок сміху» пам’яті С. Олійника (м. Одеса) та багато інших.
Фестивальні вистави дозволяють побачити контури реальних змін, які відбулися в нас самих і навколо нас, в дзеркалі одного з найбільш суспільно значущих мистецтв - театрі. З мозаїки окремих сценічних або навколосценічних явищ, що відображають сьогоднішнє життя українського театру з усіма його злетами, падіннями, протиріччями, складається повна картина сучасного фестивального процесу.
Театральні фестивалі завжди відігравали і відіграють важливу роль у справі духовного розвитку України та є ефективним засобом стимулювання розвитку національного театрального мистецтва. Вагомі мистецько-культурні акції – міжнародні, всеукраїнські та регіональні театральні фестивалі та конкурси, що охоплюють майже усі види і жанри театрального мистецтва стали своєрідною основою театрального життя та їх можна вважати певним показником проблем театрального простору та основних театральних процесів. Тож, огляд найбільш цікавих театральних фестивалів України, може нам допомогти зробити висновки і про загальний стан сучасного театрального мистецтва.
28.11.2023
Драматичний гурток . 4 р.н.
Тема: Робота над образом.
Водевіль Миколи Альбіковського "Жартівниця"
Водевіль - це різновид легкої комедії.
Діти, прочитайте характеристику головних героїв. А потім будемо читати сценарій, і входити в образ.
Мати - поважна жінка, яка хоче видати заміж свою єдину доньку Любоньку, для цього вона запрошує у гості сусідського панича.
Донька Любонька - весела проста дівчина, хоч і панночка, любить співати, танцювати, та бува носить український національний одяг. Любить пожартувати. от і вигадала, як жениха обдурити та прогнати його.
Оверко, наймит, який працює у панському дворі. простий бідний пастух, веселий, кумедний, змушений прийти на допомогу панночці, переодягається у панську сукню і вдає з себе панночку. Виходить до гостя на побачення та розігрує комедію.
Трохименко - панич, який прийшов на побачення до панночки, та прийняв справжню панночку за наймичку, а Оверка - за панночку. Був збентежений від знайомства.
27.11.2023
Драматичний гурток . 4 р.н.
Тема: Читання спектаклю за столом.
Розучуємо, читаємо слова спектаклю "Жартівниця".
Головні герої:
мати Зозуля - господиня - Сірик Руслана,
Люба - донька - Савченко Аліса,
Оверко - наймит - Семокоп Максим,
Трохименко - жених - Гаврик Богдан.
Немає коментарів:
Дописати коментар